Při realizaci zakázek se často setkávám s případy, kdy jiný obkladač zakázku nedokončil či ji dokonce lidově řečeno „zfušoval“. Často pak od zákazníků slýchám, jak je obtížné najít kvalitního obkladače. Jako řemeslník, který se snaží odvést vždy dokonalou a precizně odvedenou práci tomu sice nerozumím, nicméně některé případy koupelen jsou skutečně alarmující.
Jak by měla vypadat správně obložená koupelna
Taj jako u všeho, co člověk dělá, tak i v případě obkladačských prací by práce měla být odvedena především precizně. Žádné nerovnosti, žádné vystouplé rohy nejsou v případě kvalitně provedených obkladačských pracích přípustné. Také velikost spár by měla být všude stejná, v nové koupelně by určitě nevypadalo dobře, kdyby každá spára byla jinak široká.
Samotná šířka spár pak závisí nejen na použitém obkladu, ale především na vkusu zákazníka. Jinými slovy řečeno, nikdo není přesně dáno, že spára mezi obklady musí mít přesně danou šířku.
Jak poznat kvalitního obkladače
Za každého kvalitního obkladače mluví jeho práce. To je asi to nejdůležitější kritérium a měřítko, jak poznat, zda je obkladač skutečně profesionál. Nejlepší je, pokud řemeslník může poskytnout reference od zákazníků či ukázku provedených obkladačských prací. Určitě zde také platí pravidlo, že kvalita by měla být správně ohodnocena. Levný obkladač se vám totiž může ve finále prodražit více, než celá renovace koupelny, pokud bude třeba práci po někom jiném předělávat.